REED TÜYAP Fuarcılık, rakamları katlamaya devam ediyor

Bu yıl gerçekleştirilen fuarlarda, rekor katılımcı ve ziyaretçi sayısına ulaştıklarını belirten REED TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, Avrasya Ambalaj, Food-Tech Eurasia, Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob fuarlarına gösterilen ilginin çok umut verici olduğunu vurguladı. Son dönemde yaşanan jeopolitik gelişmelerin fuarlara katılımı etkilemediğini söyleyen Muharremoğlu,Türkiye olarak dinamik ve çok güçlü bir ülkeyiz. Ülkemizin büyüme potansiyelinin her zaman olduğuna inanmaktayız. Aslına bakarsanız son dönemde yakın coğrafyamızda gerçekleşen olayların, fuarlara olan katılımı da etkileyeceğini düşünmüştük. Ancak beklenenin aksine fuarlara katılım çok yüksek rakamlara ulaştı. Özelikle fuarlarımıza Avrasya Bölgesi’nden yoğun bir katılım sağladık” dedi. 

94 ülkeden 55. 704 ziyaretçi; 45 ülkeden 1114 katılımcı
Bu yıl Avrasya Ambalaj Fuarı’nda rekor ziyaretçi sayısı elde ettiklerini açıklayan Muharremoğlu,Yaşamımızdaki her ürüne hayat veren ambalaj ürünlerinin bir arada sergilendiği Avrasya Ambalaj Fuarı’na bu yıl da ev sahipliği yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. 110.000 m2’lik  alanda 12 salonda katılımcılarımızı, Avrasya Bölgesi’nden ve dünyanın farklı noktalarından gelen alım heyetleriyle buluşturduk ve birden fazla iş ortaklığına vesile olduk. Fuarımızı en çok ziyaret eden ülkelerin başını ise Cezayir, Tunus, İsrail, Libya, Makedonya, Pakistan, Irak, İran, Bulgaristan, Almanya, Fransa, Gana, Sırbistan çekti” diye ekledi.
Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob fuarları kendi rekorlarını kırdı
Ayrıca sektörün yerli ve yabancı profesyonellerinin bir araya geldiği Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob fuarlarının, geçen seneki rekorlarını tekrar kırdıklarını belirten REED TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen bu iki fuarda, 30 ülkeden 861 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla toplamda 103 ülkeden 71.581 ziyaretçi ağırladık.
Yurt dışından da büyük katılım aldığımız fuarlarımızla yeni bir rekora imza atmış olduk. Bir sonraki yıl çıtayı yükselterek yurtdışından daha geniş katılıma ulaşmayı hedefliyoruz ” açıklamasını yaptı.

Katılımcıların yorumu aynı; Diğer fuarlardan çok daha yapıcı ve faydalı
Öte yandan Avrasya Ambalaj Fuarı katılımcıları da genel olarak fuarın bekleneni verdiğini söyledi. Mısır’dan katılan International Engineering Union yetkilisi, “Öncelikle belirtmek isterim ki bizim için en önemli şey ‘görünürlük’. Türk pazarında iyi bir izlenime sahip olmak ise en değer verdiğimiz ve en benimsediğimiz ilkelerin başında gelmektedir” dedi. Çin’den katılan Labthink firma yetkilisi ise, “Fuar, mekan ve insanların enerjisi çok güzel. İstediğimiz verimi aldık. Türk insanının misafirperverliği ise tartışılmaz bir konu. Tekrar fuar kapsamında emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.
İtalya’dan fuara katılımcı olarak gelen Cartiera di Ferrara’nın yetkilisi de, “Çok dinamik ve çok iyi hazırlanmış bir fuarda yer almanın mutluğunu yaşıyoruz. Sektör açısından bakıldığında da diğer fuarlardan çok daha yapıcı ve faydalı bulduğumu belirtmek isterim “diye açıkladı. İtalya’dan fuara katılım sağlayan bir başka firma olan Loglio Spa’nın yetkilisi ise, “Fuar bu bölgenin en büyük fuarı. Ortadoğu ve balkanları kapsayan en büyük fuarlardan biri olma özelliği taşıyor. Bu, Türkiye ve ülkemiz için büyük bir avantaj sağlıyor. Aynı zamanda yakın coğrafyadan yapılan katkı da göz önünde bulundurulduğunda ülkemiz adına çok sevindirici bir etkinlik” dedi. Fuar ziyaretçisi olarak yorum yapan Azerbaycan’ın en ünlü şirketlerinden biri olan Azersun Holding yetkilisi, “Fuarda ambalaj çözümlemeleri hakkında bilgilenmek çok güzel bir deneyimdi” diyerek fuarın ne kadar doğru bir hedefe ulaştığını gözler önüne serdi.