GÜRMAKSAN TAHİN HEL LOK GIDA MAK İML SAN TİC LT ŞT

Salon : 14 - Stant : 1420B

KAPAT
  • Firma Hakkında

  • Gürmaksan 1959 Yılında Yılmaz GÜRPINAR tarafından işletmeye açılmıştır.Şahsi imalathane 1980 yılında büyümeye başlamıştır.1990 yılında GÜRMAKSAN LTD. ŞTİ. Olarak şirketleşmiştir. Şirket bir aile şirketi olmakta ; Erdal GÜRPINAR ve Mustafa GÜRPINAR olmak üzere 2 ortaktan oluşmaktadır. 1990 yılından günümüze AR-GE çalışmaları sayesinde Tahin, Helva, Lokum, Şekerleme, Çikolata, Tofy Şeker, Gofret Makineleri , Paketleme ve Ambalaj Makineleri ve Gıda İşleme Makineleri alanında büyük yenilikler yapmıştır.Tasarım ve faydalı model geliştirme belgeleri alarak pazarda büyük etki yaratmıştır. 1990 Yılından günümüze ; yaptığı ihracatlarla hem şirketin kendi bünyesinde büyümesini sağlamış hem de ülke ekonomisine büyük etkisi olmuştur. GÜRMAKSAN LTD. ŞTİ. her yıl 10 yurt dışı fuarına katılarak Dünya pazarında yerinin olduğunu kanıtlamıştır.Üretim makinelerimiz ; Tahin, Helva, Lokum, Şekerleme, Çikolata, Tofy Şeker, Gofret Makineleri , Paketleme ve Ambalaj Makineleri ve Gıda İşleme Makinelerinden oluşmaktadır.Şirket her geçen gün kendini geliştirmekte ve son sistemlerde otomasyon,teknolojik ve çalışma prensipleri açısından üretimlerinin,çalışanlar ve işverenler açısından GÜRMAKSAN marka makinelerde daha rahat ve seri imalat yapabilmeleri sağlanmaktadır. GÜRMAKSAN LTD. ŞTİ. olarak anahtar teslimi komple tahin,helva,tofy şeker hattı,gofret ve çikolata hattı yapılmakta ve plan proje düzenlenmektedir.Bugün GÜRMAKSAN 3000 m² kapalı alan,11000m² açık alanda faaliyet göstermektedir. Üretmiş olduğumuz makinelerin %70\\\'lik kısmı ihracat, %30\\\'luk kısmı iç piyasaya satmaktadır.
  • Sosyal Medya

  • Temsilcilik Bilgisi Bulunmamaktadır.

 
 

TAHİN MAKİNASI

GMS 250 OTOMATİK TAHİN MAKİNASI

Ürün Açıklaması

Makine üç ünite halindedir. 250 Kg\'lik hammadde haznesinden otomatik olarak başlayan susam birinci ünitede kaba tahin haline gelir ve soğutma sistemli ara depoya akar. Burada bir miktar kaba tahin biriktikten sonra ikinci ve üçüncü üniteler çalıştırılır. Bu ünitelerde tahin istenilen inceliğe gelir ve tahin 250 kg\'lik depoda birikir. Depodaki tahin makine üzerindeki santrifüjle istenilen yere aktarılır. Haznede susam bittiği zaman alarm tertibatı haber verir. Hammadde özel taşlarla ezilerek mamül hale gelmektedir. Bu taşlar her zaman ucuz fiyatla firmamızdan temin edilebilir. Taşlar kompratör saati ile garantiye alınmıştır. Susamın girişinden mamulün çıkısına kadar mamulün geçtiği her yer su ve hava ile soğutma sistemlidir.Mamulün temas ettiği kısımlar krom-nikel saçtan mamüldür. Makine üç adet tas motoru bir adet santrifüj pompa motoru ile 4 motor vardır. Bu motorlar termik korumalıdır. Tahin inceliği 0,25 mic\'e kadar ulaşabilmektedir.


Dosyalar
Ürün Videosu

SUSAM MAKİNASI

GMS200 Otomatik Susam Kabuk Soyma Makinası

Ürün Açıklaması

Makineye susam taşıyıcı elevatör ile yerden yükseklik 280cm olan hammadde deposuna taşınır.Hammadde taşıyıcı elevatör gıdaya uygun plastik bant ile taşınır.Motor gücü 3 kw dır.Taşıyıcı elevatör bantın diğer kısımları kromdur.Nikel ve gıdaya uygun boya ile boyanmıştır. Bant otomatik switch tertibatı ile çalışmaktadır.Hammadde haznesindeki susam belli bir miktar tüketildikten sonra bant otomatik olarak çalışır ve hammadde deposu doldurulur.Hammadde dolduktan sonra kendisi otomatik olarak stop eder.Hammadde deposundaki susam ayar kolu ile normal akış sağlanır.


Dosyalar
Ürün Videosu

ÇİKOLATA KAPLAMA MAKİNASI

GMS 50-07 Çikolata Kaplama Makinesi

Ürün Açıklaması

Mamulün temas ettiği bölümler ve dış yüzeyler 304 kalite krom nikeldir. PLS dokunmatik kumanda panosu Çikolata kaplama kalınlığı gramajda ayarlama özelliği Çikolata kaplama tel bant ve soğutma bandı istenilen hız ayarı yapma özelliği İç sıcaklık ve çikolata sıcaklığı istenilen dereceye ayarlama özelliği vardır. Tel bant genişliği 50 cm krom nikel tel banttır. Çikolata pompası çift cidar su geçişli pompadır. Soğutma tüneli 50 cm 8 metre 3 katlı gıdaya uygun ziligen banttır. Soğutma grubu gazlı fanlı sistemlidir. Soğutma +3 - +5 derecedir. Makine boyutları en :120 cm boy : 10 metre yükseklik :210 cm Güç ünitesi : 17 kw 380 volt Kapasite : kaplanacak ürün cinsine göre değişkendir. Üretimimizde daha yüksek kapasiteli çikolata kaplama makineleri isteğe göre yapılmaktadır.


Dosyalar
Ürün Videosu

Ürün Videosu
Ürün Videosu
Ürün Videosu