EKTAM MAKİNE SAN VE TİC. A.S

Salon : 12 - Stant : 1215

KAPAT
  • Firma Hakkında

  • EKTAM MAKİNE SANAYİ ve TİC. A.Ş. 1977 yılında, meşrubat ve içecek sektörü için anahtar teslimi şişeleme tesisleri imal etmek amacıyla kurulmuştur. Ülke’nin en önemli meyve suyu üreticilerinden ve Pepsi Cola’nın şişeleyicisi TAMEK Holding çatısı altında üretime başlayan firma günümüzde gruptan bağımsız olarak yoluna devam etmektedir. İzmir’de faaliyet gösteren şirket 8.000 m2 kapalı alandaki modern tesislerinde üretimini sürdürmektedir. EKTAM\\\'ın ana faaliyet konusu her türlü içecek ve sıvının dolum operasyonlarını gerçekleştirecek tesisler kurmaktır. Etkinlik alanındaki üretimine başlamadan önce EKTAM, dünya çapındaki en modern teknolojiyi uygulayabilmek için ayrıntılı bir ön araştırma çalışması yaparak Alman SEN \\\"Seitz-Enzinger-Noll\\\" (şimdiki adı KHS) ile tüm makine ve ekipmanlarını Türkiye\\\'de üretmek üzere bir lisans anlaşması yapmıştır. Uzun yıllar lisans altında Alman teknolojisi ile pek çok şişeleme tesisi kuran EKTAM, anlaşmanın bitmesinden sonra da edindiği deneyimlerle gelişen teknolojiyi yakından takip ederek yalnızca Türkiye’nin değil, bölgenin lider markası olmuştur. Türkiye küreselleşmenin getirdiği olanaklarla dev bir ekonomi haline gelen Çin ile birlikte son yıllarda en yüksek büyüme hızına sahip ülke konumundadır. Ekonomik performansı, büyüyen sanayisi, hızla artan ihracatı ve kaliteli ürünleri ile Türkiye dünya üzerinde önemli bir yere gelmiştir. Avrupa’nın en hızlı büyüyen ülkesi olan Türkiye, endüstriyel ve ticari alandaki performansı ile dünyanın en istikrarlı gelişen ülkesi haline dönüşmüştür. Bu genel motivasyon ile EKTAM’da kendi dalında önemli bir güç olmuş ve pek çok başarılı projeye imza atmıştır. Daima en iyiler arasında olmayı hedefleyen EKTAM, yurtiçi ve yurtdışı birçok firmayla proje bazında ortak çalışmalar yaparak, pazar payını her geçen gün daha da artırmaktadır. Bu alanda dünya çapında bir marka olmak ana hedeflerimiz arasındadır.
  • Temsilcilik Bilgisi Bulunmamaktadır.

 
 

Megablock

Çalkalama / Gazlı Dolum / Kapatma Makinesi

Ürün Açıklaması

MEGABLOCK Çalkalama, Dolum ve Kapatma makineleri kola, gazoz, maden suyu ve bira gibi gazlı içeceklerin 0,2 litreden 2,5 litreye kadar PET veya cam şişelere doldurulması için özel olarak tasarlanmıştır. Mamul kazanının steril hava, karbondioksit veya azot gazı kullanılarak basınçlandırılması ile su ve meyve suyu gibi gazsız içecekler de doldurulabilmektedir. Saatte 48.000 şişe kapasiteye ulaşabilecek şekilde, 16 ventilden 100 ventile kadar değişik boyutta dolum makineleri üreticinin tercihine sunulmaktadır.


Dosyalar

Megamix

Su-Şurup Karıştırma ve Gazlandırma Ünitesi (mikser)

Ürün Açıklaması

Karıştırma prosesinde son teknoloji Yüksek kaliteli ürün ve sabit briks 18°C\'ye kadar gazlama sıcakığı 1/3 \'ten 1/7\'ye kadar ayarlanabilen karış oranı Ortam sıcaklığında dolum yaıldığından şişe yüzeyinde terleme olmaması Daha küçük soğutma kompresörü ile ekonomik ilk yatırım ve %50\'ye varan enerji tasarrufu Daha düşük şurup ve ürün kaybı Düşük CO2 sarfiyatı Gazsız içeceklerin de hazırlamasına olanak sağlayan steril hava/azot gazı bağlantı kolektörü Üretim sırasında panelden parametre kontrol imkanı Ürün değişiminde çok çabuk ayar olanağı


Dosyalar