MEHMET ÖZEN MAKİNE SAN. VE TİC. A.Ş.

Salon : 14 - Stant : 1410A

KAPAT
  •  
  • Salon : 14 - Stant : 1410A

  • KONYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 20.SOK. NO:4 SELÇUKLU KONYA
  • KONYA / TÜRKİYE
  •  
  • +90 444 6 936
  • Firma Hakkında

  • Günümüzde ambalajdan, tekstile, kimyadan, tarıma, gıdadan, otomotive uzanan sayısız üretim sektörünün kullandığı üretim ekipmanlarının tümünde elektrik enerjisinden daha çok basınçlı hava kullanılmaktadır ve geçmişten bugüne basınçlı hava kaynağı sadece kompresörlerdir. Gelişen teknoloji ve büyüyen endüstrilerle birlikte kompresör üretiminde de önemli ilerlemeler kaydedildi. Yüksek performansın, her koşulda sorunsuz çalışabilme ve kullanıcıya tasarruf ettirme imkanlarını sunmak basınçlı hava piyasalarındaki rekabetin temel kuralı oldu. Özen Kompresör, bu rekabet koşullarında kalitesini ve ürün yelpazesini her gün artırarak müşterilerinin beklentilerini fazlasıyla karşılayan bir kompresör üreticisidir. Özen kompresör tüketicisine, gelişmiş teknoloji ile yapılan üretim avantajlarını, Özen kompesör kullanımıyla sağlayacağı tasarrufu, verimli ve uzun yıllar dayanan, yedek parça garantisi olan yüksek teknolojiye sahip ürünler sunuyor. ÖZEN KOMPRESÖR, satış öncesi kullanıcıya sunulan hizmeti, satış sonrasında yaygın servis ağıyla kullanıcılara kesintisiz destek olarak vermektedir. Gelecekte de Özen Kompresör’ün üretiminin merkezinde, müşteri memnuniyeti ve kalite prensipleri yer almaya devam edecektir.
  • Temsilcilik Bilgisi Bulunmamaktadır.

 
 

VİDALI KOMPRESÖRLER

OSC D SERİSİ

Ürün Açıklaması

Özen Kompresör’ün ürettiği Drive serisinde vida bloğu elektrik motoruyla direkt olarak 1:1 oranında kaplin ile bağlanmaktadır. Bu bağlantı şeklinde vida ve motor şaftları arada herhangi bir dişli bağlantı olmaksızın birbirine direkt bağlanmaktadır. Bu bağlantı şekliyle verimlilik en üst düzeye çıkartılmıştır. Drive serisi mükemmel güç karakteristiği ve yüksek enerji tasarrufu ile gerçek verimliliği sağlamaktadır.


Dosyalar

VİDALI BOOSTER KOMPRESÖRLER

OBS SERİSİ

Ürün Açıklaması

OBS SERİSİ İNVERTÖRLÜ BOOSTER VİDALI KOMPRESÖRLER Booster kompresörler yük modundan boş moduna geçtiğinde motor yük modundaki aynı akım miktarını çekmeye devam eder, bu da ciddi oranda enerji sarfiyatı meydana getirir. Vidalı Booster Kompresörlere uygulanan invertör kontrolü sayesinde enerji sarfiyatının ciddi oranda önüne geçilir. Frekans invertörü motorun devrini işletmenin anlık hava ihtiyacına göre ayarladığından vidalı boster kompresörde işletmenin anlık hava ihtiyacına göre hava üretimi yapar. Bu sayede vidalı booster devamlı yük modunda kalarak işletmeye %70 oranında elektrik tasarrufu sağlar. Frekans invertörün yarattığı fiyat farkı, sağlanan %70 oranındaki elektrik tasarrufuyla çok kısa sürede geri alınır. Frekans invertörü uygulamanın diğer bir faydası ise, motor ve vida bağlantısı direkt arada herhangi bir çevirici elemanı olmaksızın 1:1 oranında kaplin ile bağlanır. Direkt bağlantı şekli aktarımlarda oluşan kayıpların önüne geçmiş olur. OBS invertörlü Booster kompresörlerde motor vida bağlantısında kaplin ile motor mili ve vida mili 1:1 oranında direkt akuple olarak bağlanmaktadır. Böylece, aktarma organlarından doğacak kayıpların tamamı önlenmektedir. GERÇEK VERİMİN VE SÜREKLİ ÇALIŞMANIN TEK KAYNAĞI Pistonlu booster kompresörlere göre, OBS serisi Vidalı booster kompresörler %100 verimle çalışırlar. OBSserisi Vidalı Booster kompresörler 7/24 çalışmaya uygundur, devamlı çalışmadan dolayı kesinlikle hiçbir sorun oluşmaz. Frekans İnvertörüyle Net %70 Enerji Tasarrufu Mümkün OBS Vidalı Booster Kompresörlere uygulanan frekans invertörü (Opsiyonel) %70 oranında enerji tasarrufu sağlayarak kullanıcıya enerji tasarrufunda ciddi destek verir.


Dosyalar