BASIN BÜLTENLERİ


Moskova’da önemli buluşma
Tüyap Avrasya Ambalaj Fuarı’na Rusya’da Yoğun İlgi

Avrasya Ambalaj Fuarı ekibi, fuarın yurt dışı pazarlama faaliyetleri kapsamında Haziran ayında Rusya’da hazır bulundu. Hem Rusya’dan hem de yakın coğrafyadan gelen sektör temsilcilerinin yoğun ilgisi ile 25-28 Ekim’de TÜYAP’ta gerçekleşecek fuar için önemli tanıtım çalışmalarına devam etti.

Reed Tüyap Fuarcılık ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) işbirliğiyle gerçekleştirilen Avrasya Ambalaj Fuarı’nın proje ekibi, 19-22 Haziran tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen Rosupack Fuarı’na katıldı. Rusya’da yapılan fuar kapsamında ekip, 25-28 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek Avrasya Ambalaj Fuarı’nın yurt dışı tanıtım çalışmalarına devam ediyor.

Sektör profesyonellerinden yoğun ilgi…

Avrasya Ambalaj Fuarı proje ekibi, Tüyap’ın Moskova ofisi ile birlikte Rusya’nın önde gelen odaları ve ticari kuruluşlarıyla toplantılara imza attı. Bölgenin en önemli gıda ve gıda dışı konularında öncü birlikleri, federasyonları ve dernekleri ile bir araya gelen ekip, Türkiye ambalaj sektöründe yaşanan gelişmeleri anlattı. Avrasya Ambalaj Fuarı’nın önemini sektör profesyonelleriyle paylaşarak 2017 fuarı kapsamında gerçekleştirilecek yeniliklerden de bahsetti.

Uluslararası Buluşmanın adresi Avrasya Ambalaj Fuarı

Türkiye ambalaj sektörünün kalitesi, hızı, fiyatı ve lojistik konumu nedeniyle Avrupa pazarından önemli bir pay aldığının farkındalığıyla Reed Tüyap Fuarcılık ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) işbirliğinde düzenlenen ve sektörün diğer dernekleri Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Esnek Ambalaj Üreticileri Derneği (FASD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (SEPA) desteğini alan fuar; 2017 yılında 40 ülkeden 1.150 firma ve firma temsilciğine ve 95 ülkeden 58.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapmayı hedefliyor.