BASIN BÜLTENLERİ


Avrasya Ambalaj Fuarı 2017, yüzde 90 doluluk oranına ulaştı.
Yerinizi ayırtmayı unutmayın!

Her yıl ambalaj sektörünün önemli markalarını ve sektör profesyonellerini bir araya getiren Avrasya Ambalaj Fuarı 2017 için geri sayım tüm hızıyla devam ediyor. Şimdiden yüzde 90 doluluk oranına ulaşan fuar, özel bölümlerinin katkısıyla sektör profesyonelleri tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Ambalaj ürünlerinden ambalaj makinelerine, gıda işleme ekipmanlarından ambalaj baskı teknolojilerine kadar bu alandaki tüm ihtiyaçlara yönelik çözümlerin bir arada sergileneceği Avrasya Ambalaj Fuarı, bu yıl 25-28 Ekim 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde 23. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Uluslararası Buluşma için Avrasya Ambalaj Fuarı

Şimdiden yüzde 90 doluluk oranına ulaşan fuar, sektörün buluşması noktası olmasının yanı sıra uluslararası bir platform olarak göze çarpıyor. Bu yıl, 40 ülkeden 1150 katılımcı ve 95 ülkeden 58.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapmayı hedefleyen fuar, bünyesindeki özel bölümleriyle de büyük ilgi görüyor. Ayrıca fuar, pavilyon olarak Almanya, Fransa, Kore ve Tayvan’ı ağırlamaya hazırlanıyor.

Avrasya Ambalaj Fuarı, özel bölümleriyle büyümeye devam ediyor

Baskının ambalajdaki öneminin artması ve fark yaratan yatırımların tüketicilere daha çok hitap etmesi için kurulan Ambalaj Baskı Teknolojileri Oluklu Mukavva – Kağıt – Karton Ambalaj Üretim Teknolojileri Özel Bölümü Printpack; fuar kapsamında katılımcıları ve ziyaretçileri bir araya getiren en önemli platform olarak göze çarpıyor. Ayrıca Drinktech Eurasia İçecek ve Sıvı Gıda Teknolojileri Özel Bölümü de fuar ziyaretçileri tarafından merakla bekleniyor. Drinktech Eurasia kapsamında, içecek ve sıvı gıda, dolum, içecek, paketleme, sterilizasyon ve içecek makine ve ekipman üreticisi katılımcılar, içecek ve sıvı gıda sektöründen hedef ziyaretçileri ile buluşma fırsatı yakalayacak.

Avrasya Ambalaj Fuarı ile eş zamanlı gerçekleşen Food-Tech Eurasia, Uluslararası Gıda ve İçecek Teknolojileri Fuarı kapsamında ise; Sweettech, Çikolata, Şekerleme, Bisküvi, Kuruyemiş ve Pastacılık Teknolojileri Makine ve Ekipmanları Özel Bölümü,Dairytech Süt ve Süt Ürünleri Teknolojileri Özel Bölümü,Cold Chain Soğuk Zincir, Depolama Sistemleri, Soğutma, Havalandırma ve Lojistik Özel Bölümü, katılımcıların ve ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Öte yandan 2017 yılında ilk defa ziyaretçileriyle buluşacak olan Food Safety Gıda Güvenliği, Hijyen ve Kalite Kontrol Teknolojileri Özel Bölümü ise heyecanla bekleniyor.

Ülke ekonomisine destek olan bir yapı…

Ambalaj sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren fuar, ülke ekonomisine de önemli ölçüde katkı sağlıyor. Geçtiğimiz yıl 304 milyon dolarlık ticaretin gerçekleşmesine vesile olan fuar, Türkiye ambalaj sektörünün yurt içinde büyüyüp yurt dışına açılması için de önemli bir organizasyon olarak gösteriliyor.

Tüm paydaşları bir araya getiren buluşma…

Fuar, Türkiye ambalaj sektörünün kalitesi, hızı, fiyatı ve lojistik konumu nedeniyle Avrupa pazarından önemli bir pay aldığının farkındalığıyla REED TÜYAP Fuarcılık ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) işbirliğinde, sektörün diğer dernekleri Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (SEPA) desteğini alarak gerçekleşiyor.

Editöre Not:

Ambalaj Baskı Teknolojileri kapsamında; ambalaj baskı makine ve teknolojileri, baskı mürekkepleri, klişeler, kalıplar, baskı merdaneleri, kaplama, laminasyon ürün ve sistemleri, baskı öncesi hazırlık teknolojileri, denetim ve düzeltme ekipmanları, etiket baskı makineleri ve RFID sistemlerinin yanı sıra; Oluklu Mukavva – Kağıt – Karton Ambalaj Üretimi kapsamında; oluklu mukavva ambalaj üretim teknolojileri, karton kutu üretim teknolojileri, kağıt ambalaj üretim teknolojileri, yapıştırıcılar, hammaddeler, mürekkepler, kağıt ve karton üreticileri ve ilgili yan sanayi bulunuyor. Ayrıca Drinktech Eurasia İçecek ve Sıvı Gıda Teknolojileri Özel Bölümü de fuar ziyaretçileri tarafından merakla bekleniyor. Fuar kapsamında içecek ve sıvı gıda, dolum, içecek, paketleme, sterilizasyon ve içecek makine ve ekipman üreticisi katılımcılar, içecek ve sıvı gıda sektöründen hedef ziyaretçileri ile buluşma fırsatı yakalayacak.