BASIN BÜLTENLERİ


DIŞ TİCARET FAZLASI VEREN AMBALAJ SEKTÖRÜNÜN BÜYÜK BULUŞMASI AVRASYA AMBALAJ İSTANBUL FUARI KAPILARINI AÇTI

8 bini yurt dışından, 100’ün üzerinde ülkeden 60 bin sektör profesyonelinin, 44 ülkeden 1.218 katılımcı firma ve firma temsilciliği ile tek çatı altında buluşacağı, Avrasya bölgesinin her sene düzenlenen en büyük ambalaj endüstrisi fuarı Avrasya Ambalaj İstanbul 2018 kapılarını 24’üncü kez açtı.

REED TÜYAP Fuarcılık ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) işbirliğinde düzenlenen ve sektörün diğer dernekleri Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (SEPA) desteğini alan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı bugün kapılarını açtı.

Dış ticaret fazlası veren ender sektörlerden biri olan ambalaj sektörü bu yıl 24’üncü kez Avrasya Ambalaj İstanbul Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı’nda buluşuyor. Türkiye ambalaj sektörünün yeni ihracat pazarlarına açılmasına fırsat sunan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, 44 ülkeden 1.218 katılımcıyı, 100’ün üzerinde ülkeden 60 bini aşkın sektör profesyoneli ile bir araya getiriyor.

31 Ekim’de kapılarını 24’üncü kez açan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı; her yıl olduğu gibi, 2018’de de küresel pazarlardaki gücünü artırmak ve yeni ülkelere açılmak isteyen bölgesinin önde gelen ambalaj ürün ve makine – ambalaj baskı – gıda işlem ve içecek dolum başta olmak üzere gıda ve gıda dışı tüm sektörlere hizmet veren tüm firmaları, hedef kitleleri ile bir araya getiriyor. Fuarda; bu sene ziyaretçi odak ülke olan Tunus ile birlikte; Almanya, Bangladeş, Cezayir, Fas, Irak, İngiltere, İran, İsrail, İtalya, Kamerun’un da içinde bulunduğu 42 ülkeden 1000’in üzerinde alım heyeti ağırlanıyor.

Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, ambalaj tasarımcılarına da özel bir bölüm ayırarak, fikirlerini ve ürünlerini 100’ün üzerinde ülkeden 60 bini aşkın sektör profesyoneli ile buluşturma imkanı sağlıyor. Lansmanı 2017’de gerçekleşen ve özel bir alan olarak oluşturulan Tasarım Sokağı’nda, ambalaj tasarımcıları yaratıcılıklarını sergilerken, aynı zamanda hedef kitleleri ile bir araya gelme fırsatı yakalamaya devam ediyorlar.

Saran, saklayan, sattıran ambalaj ürünleri, ambalaj makineleri ve gıda işleme teknolojilerine yönelik kaliteli, uygun fiyatlı, projeye özel kısa vadede çözümler sunan ulusal üreticiler ile küresel markaların birlikte yer aldığı, Avrupa’nın her sene düzenlenen en büyük etkinliği olan 24. Uluslararası Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, 31 Ekim – 3 Kasım (Çarşamba – Cumartesi günleri) arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi - İstanbul’da gerçekleşiyor.

Fuar hakkında daha fazla bilgi için www.packagingfair.com adresine göz atabilirsiniz.